Usługi prawne – oferta kancelarii

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne w zakresie wielu dziedzin prawa. Swoim Klientom proponujemy pełne wsparcie procesowe, a także profesjonalne doradztwo przy różnorodnych zagadnieniach, ze szczególnym uwzględnieniem prawa budowlanego. W tym zakresie mamy bogate doświadczenie w pomocy prawnej udzielanej na każdym etapie inwestycji, począwszy od planowania, poprzez jej obsługę prawną, aż do przekazania do użytkowania.


Szczegółowy zakres usług – w czym możemy pomóc?

Zakres naszej pomocy obejmuje:

 • reprezentację przed organami administracyjnymi oraz sądami,
 • udzielanie porad prawnych,
 • opracowywanie opinii prawnych,
 • sporządzanie i opiniowanie pism oraz umów,
 • dochodzenie odszkodowań od deweloperów.

Zajmujemy się:

 • prawem nieruchomości i prawem budowlanym,
 • prawem cywilnym,
 • prawem gospodarczym,
 • prawem pracy,
 • prawem spadkowym,
 • prawem handlowym.

Mamy bogate doświadczenie w obsłudze różnego rodzaju spraw, a do każdego przedstawianego nam problemu podchodzimy indywidualnie, a także z należytą powagą i zaangażowaniem. To dlatego możemy proponować skuteczne rozwiązania nawet w skomplikowanych sytuacjach.

Szczegółowy zakres naszych usług jest dostępny menu po prawej stronie. Mogą Państwo liczyć na naszą kompleksową wiedzę prawną i profesjonalizm, niezależnie od rodzaju podejmowanych zadań. Więcej informacji na temat współpracy można uzyskać, kontaktując się z naszą kancelarią.


Prawo nieruchomości i budowlane

Prawo cywilne

Prawo spadkowe

Prawo gospodarcze

Prawo handlowe

Prawo pracy

Inwestycje budowlane

Indywidualne podejście

Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie. Trzeba bowiem pamiętać, że sytuacje różnią się od siebie – znaczenie ma m.in. charakter sporu, zgromadzone dowody czy dążenia obu stron. Z tego powodu tak ważne jest dokładne przeanalizowanie konkretnego przypadku. W naszej kancelarii pracują specjaliści, którzy poświęcają wiele godzin na zapoznanie się ze szczegółami sprawy, by opracować plan działań pozwalający na uzyskanie jak największych korzyści.

 

Z kim współpracujemy?

Nasze usługi są skierowane zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Współpracujemy z przedsiębiorstwami z różnych branż. Specjalizujemy się zwłaszcza w prawie związanym z nieruchomościami. Z tego powodu często bierzemy udział w postępowaniach dotyczących deweloperów, podwykonawców, projektantów czy organów administracyjnych. Działamy m.in. w sytuacji, gdy doszło do niedopełnienia ustaleń zawartych w umowie lub zostały przekroczone terminy wykonania konkretnych etapów prac.

Zajmujemy się również prawem cywilnym. W takich przypadkach postępowania często dotyczą sporów pomiędzy bliskimi członkami rodziny. Wówczas konieczne jest zachowanie szczególnej empatii, ponieważ takie sprawy potrafią wiązać się z dość dużymi emocjami. Wspieramy na każdym etapie, jednocześnie konsultując wszelkie kwestie z naszymi Klientami. Często działamy również w przypadku pozwów zbiorowych, zwłaszcza gdy chodzi o masowe zwolnienia z pracy lub pogwałcenie praw pracowników.

Kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

W życiu możemy spotkać wiele sytuacji, w których pomoc radcy prawnego będzie nieoceniona. Mogą one dotyczyć różnych obszarów życia i być powiązane np. z prawem cywilnym, gospodarczym, handlowym, nieruchomości czy pracy. Zatem kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego? Mówiąc bardziej szczegółowo, radcę prawnego można poprosić w momencie, gdy potrzebują/chcą Państwo:

 • pomocy prawnej z różnych obszarów prawa,

 • pomocy w przygotowaniu pisma urzędowego,

 • wyjaśnienia przepisów oraz zapisów widniejących na umowie z bankiem przed wzięciem kredytu,

 • wziąć rozwód z orzeczeniem o winie,

 • pomocy w sytuacji, gdy zostali oskarżeni o złamanie przepisów prawa,

 • sporządzić i podpisać umowę jako osoba fizyczna lub przedsiębiorca,

 • opinii prawnej dotyczącej prowadzenia działalności gospodarczej.

To oczywiście jedynie część sytuacji, w jakich mogą Państwo zgłosić się do naszej kancelarii radcy prawnego w celu uzyskania pomocy.

 

Dlaczego warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Korzystanie z pomocy radcy prawnego ma swoje pozytywne strony. Przede wszystkim skorzystanie z usług prawnika pozwala uniknąć lub zminimalizować ryzyko pojawienia się błędów w przygotowywanych umowach albo innych dokumentach. To oznacza, że nie będą musieli Państwo ich poprawiać, a cały proces szybciej się zakończy. Oprócz tego radca prawny pozwoli Państwu zrozumieć pewne kwestie prawne, które do tej pory były niejasne. Taka wiedza jest przydatna w wielu sytuacjach życiowych.

Pomoc radcy prawnego ma też swoje plusy w momencie, gdy są Państwo np. przed sprawami rozwodowymi, spadkowymi lub o alimenty. Wówczas prawnik pozwala nam myśleć racjonalnie i podchodzić do sytuacji ze spokojem.